Święto Edukacji w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

13 października w I LO w Kozienicach odbyła się uroczysta akademia poświęcona Świętu Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział uczniowie szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji oraz zaproszeni goście, m.in. Janusz Patkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kozienicach i nauczyciele – emeryci.

Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Ewa Malec, która odniosła się do historii tego święta, a także do wciąż zmieniającej się rzeczywistości polskiego szkolnictwa. Pani dyrektor podkreśliła, iż praca nauczycieli to nie tylko powołanie, ale i nieustający wysiłek i zaangażowanie. Przekazując zebranym pedagogom życzenia, przedstawiła „dekalog” niezbędnych umiejętności i cech, którymi winien dysponować nauczyciel. Następnie zostały wręczone nagrody Starosty oraz Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom administracji za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w pracę. Zebrani nauczyciele, goście i uczniowie zostali poinformowani, że wśród pedagogów naszego liceum są wyróżnieni Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznawanym przez Ministra Edukacji Narodowej – są to pani dyrektor Ewa Malec oraz panie: Alicja Wieczorek i Małgorzata Kuśmierczyk – Balcerek. Po oficjalnej części uroczystości głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który wraz z życzeniami przekazał na ręce pani dyrektor bukiet kwiatów. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, czyli koncert słowno – muzyczny dedykowany wszystkim pracownikom szkoły. Wiersze, piosenki i utwory muzyczne w refleksyjny i zabawny sposób odniosły się do pracy nauczycieli i zwieńczyły ten uroczysty dzień. Cześć artystyczna pod opieką pani Justyny Kwaśnik i pana Michała Jaworskiego przygotowali uczniowie z klasy: IIa, IIb, Ia, IIIa.