Finał akcji szpikoteka

W środę, 18 listopada 2015r. w naszym liceum odbył się finał akcji Szpikoteka, zorganizowanej przez szkolny wolontariat „Szansa” we współpracy z fundacją DKMS Polska.

Od godziny 9:00 do 13:00 wolontariusze wraz z opiekunami prowadzili rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego dla osób chorych na raka krwi.
   Zainteresowanie akcją Szpikoteka było duże. Potencjalni dawcy dowiadywali się o naszej akcji z różnych mediów: TV kablowej, internetu oraz z kampanii prowadzonej przez naszych wolontariuszy na ulicach Kozienic.
   Osoby rejestrujące się chwaliły naszą akcję. Jako główne powody swojej decyzji o wzięciu udziału w rejestracji podawali przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym czy po prostu zrobienie czegoś pożytecznego. Niektórzy potencjalni dawcy twierdzili nawet, że oczekiwali na podobną akcję w naszym mieście już od dawna.
   Rejestracja, oprócz wypełnienia stosownych dokumentów, polegała na samodzielnym pobraniu wymazu z jamy ustnej.
   Zarejestrowaliśmy 28 potencjalnych przyszłych dawców szpiku kostnego dla osób chorych.
   Wszystkim osobom, które czynnie wzięły udział w Szpikotece serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji ktoś chory otrzyma szansę na wyzdrowienie.