Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Turniej Piłki Nożnej 2021

Dnia 15 września 2021 r., na boisku przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, odbył się międzyklasowy turniej piłki nożnej. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, które na drodze losowania zostały rozdzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się klasy: 1a, 1b, 2a oraz drużyna mieszana, złożona z uczniów klas: 2b i 3pc. Rywalizacja w grupie B toczyła się między klasami: 3pa, 3pb, 3ga i 3gb. Turniej cieszył się dość dużym zainteresowaniem wśród uczniów – do rozgrywek zgłosiło się ponad 50 zawodników. Podstawowy skład każdej drużyny liczył pięciu graczy (łącznie z bramkarzem). Każdy mecz składał się z dwóch siedmiominutowych części, rozdzielonych krótką przerwą na odpoczynek i uzupełnienie płynów.

Inauguracyjny mecz turnieju został rozegrany około godziny 10:00 pomiędzy klasami 1a i 2b-3pc. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 0:5. W fazie grupowej rozegrano łącznie 12 meczów. Do dalszej rundy rozgrywek awansowały cztery drużyny: po dwie najlepsze z każdej grupy. O miejscu w tabeli decydowały kolejno: liczba zdobytych punktów (zwycięstwo-3pkt., remis-1pkt., przegrana-0pkt.), bilans bramkowy (różnica między bramkami zdobytymi i straconymi), zwycięstwo w bezpośrednim meczy przeciwko danemu rywalowi. W grupie A najlepsze okazały się klasy: 2a (9 pkt.) i 2b-3pc (6 pkt.). W grupie B, awans wywalczyły klasy: 3ga (7 pkt.) i 3pa (6 pkt.).

Według wcześniej rozpisanej drabinki turniejowej, w półfinałach klasa 2a trafiła na 3pa, a klasa 3ga mierzyła się z drużyną 2b-3pc. Z powodu braku zawodników, klasa 3pa odmówiła udziału w fazie pucharowej, w wyniku czego pierwszy półfinał zakończył się walkowerem na korzyść klasy 2a. W drugim meczu półfinałowym klasa 3ga pokonała 2b-3pc wynikiem 5:1. Zawodnicy klas 2a i 3ga rozegrali między sobą emocjonujący, pełen zwrotów akcji finał.
Po 14 minutach gry utrzymywał się remis 1:1. O zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne, w których klasa 2a zwyciężyła wynikiem 3:1, wygrywając cały turniej. Na uwagę zasługuje konsekwencja w defensywie zwycięskiej drużyny, która w czterech meczach straciła tylko jedną bramkę. Najlepszym zespołem w kontekście statystyk ofensywnych byli za to zdobywcy drugiego miejsca – klasa 3ga. Grający w tej drużynie Jakub Kortus i Jakub Słyk, podzielili się tytułem najlepszego strzelca turnieju – obaj zdobyli po 10 goli.

W organizację turnieju i koordynację rozgrywek zaangażowali się uczniowie klas trzecich: Grzegorz Krawczyk i Łukasz Wójtowicz.
Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali: pani Paulina Kłos, pani Ewelina Buszko i pan Leszek Adamiak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, którzy z pasją i zaangażowaniem przystąpili do rozgrywek!