Bieg po uśmiech

10 marca 2023 roku o godzinie 11.00 na stadionie w Kozienicach odbyły się zawody lekkoatletyczne dla uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z terenu gminy Kozienice, przeprowadzone przez uczennicę Oliwię Strąg realizującą projekt społeczny ,,Żyjemy aktywnie”.

Wydarzenie było podsumowaniem uczestnictwa uczennicy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie “Zwolnieni z teorii”.  Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska praktyczna olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie i uczennice sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Starosta Powiatu Kozienickiego Pan Krzysztof Wolski oraz Wiceburmistrz Gminy Kozienice Pan Mirosław Pułkowski. Cele zawodów były popularyzacja lekkiej atletyki wśród najmłodszych, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, promocja sponsorów i partnerów projektu, zachęcenie rodziców do zainteresowania się prozdrowotną aktywnością fizyczną dzieci. Wszyscy uczestnicy biorący udział w wydarzeniu zostali nagrodzeni kolorowymi lizakami i pamiątkowymi długopisami z logo projektu, a najlepsi z najlepszych w swojej kategorii wiekowej odebrali na podium medale i puchary.

W kategorii dziewcząt klas 1-2 na dystansie 150 m:
1 miejsce zajęła Hanna Wójcik z klasy 2 PSP 2 w Kozienicach
2 miejsce zajęła Hanna Wojcieszek z klasy 2 PSP 2 w Kozienicach
3 miejsce zajęła Julita Skrzypczyk z klasy 2 PSP 2 w Kozienicach
W kategorii chłopcy klas 1-2 na dystansie 150 m:
1 miejsce zajął Oskar Myśliwiec z klasy 2 PSP 2 w Kozienicach
2 miejsce zajął Antoni Zynek z klasy 2 PSP 2 w Kozienicach
3 miejsce zajął Filip Grudzień z klasy 2 PSP 4 w Kozienicach
W kategorii dziewcząt klas 3-4 na dystansie 300 m:
1 miejsce zajęła Hanna Izdebska z klasy 3 PSP 4 w Kozienicach
2 miejsce zajęła Julita Seredyn z klasy 4 PSP 3 w Kozienicach
3 miejsce zajęła Zuzanna Hołuń z klasy 3 PSP 4 w Kozienicach
W kategorii chłopcy klas 3-4 na dystansie 300 m:
1 miejsce zajął Marcel Popis z klasy 4 PSP w Janikowie
2 miejsce zajął Dawid Śleżyński z klasy 4 PSP 2 w Kozienicach
3 miejsce zajął Mateusz Czerwiński z klasy 4 PSP 2 w Kozienicach
W kategorii dziewcząt klas 5-6 na dystansie 600 m:
1 miejsce zajęła Zofia Gazda z klasy 5 PSP 4 w Kozienicach
2 miejsce zajęła Alicja Stępień z klasy 5 PSP 3 w Kozienicach
3 miejsce zajęła Lena Kulchawiec z klasy 6 PSP 1 w Kozienicach
W kategorii chłopcy klas 5-6 na dystansie 600 m:
1 miejsce zajął Wiktor Lach z klasy 6 PSP 4 w Kozienicach
2 miejsce zajął Wiktor Popis z klasy 5 PSP 4 w Kozienicach
3 miejsce zajął Bartek Gontarz z klasy 6 PSP 3 w Kozienicach

Organizatorzy nie zapomnieli również o nagrodzeniu szkoły, która wystawiła najliczniejszą grupę zawodników. Puchar z rąk Oliwii Strąg odebrał dyrektor PSP 2 w Kozienicach Pan Paweł Potent. W zawodach lekkoatletycznych z uśmiechem na twarzy i w promieniach słońca rywalizowało 179 uczniów szkół podstawowych z Gminy Kozienice. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Kozienickiego Pan Krzysztof Wolski oraz Burmistrz Gminy Kozienice Pan Piotr Kozłowski. Nad przebiegiem zawodów czuwały opiekunki projektu: Pani Paulina Kłos i Pani Edyta Tarczyńska.