Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące


Harmony by Ikson @ikson
Music provided by Free Music for Vlogs youtu.be/dJ99K4i1SrE

Plenerowe działanie grupy medycznej


21 września 2022 r. uczniowie działający w Grupie Medycznej wzięli udział w plenerowym działaniu profilaktycznym ,,Bezpieczna droga do szkoły 2022’’ zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach na terenie Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach.

Czytaj więcej...

Wolontariusze dzielą się wiedzą


Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Akademię Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu na konferencję naukową „Małe gesty, wielkie czyny, czyli o wolontariacie na miarę XXI wieku”.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc w liceum

W dniu 10.03.20 w naszym LO odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie I klas uczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Czytaj więcej...

GRUPA MEDYCZNA – OD TEORII DO PRAKTYKI….

Jest nam niezmiernie miło podzielić się informacją dotyczącą naszych uczennic. Paulina Kobiela, Ewa Mojsiuszko oraz Hanna Bernaciak należące do Szkolnej Grupy Medycznej miały okazję wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w praktyce. W dniu wczorajszym, w drodze do domu dziewczynki były świadkiem zasłabnięcia pewnej młodej kobiety. Nie zważając na zgromadzony tłum pospieszyły z pomocą. Zabezpieczyły miejsce zdarzenia, poprosiły osobę stojącą w pobliżu o wezwanie pogotowia, przeprowadziły wywiad pozwalający ustalić podstawowe informacje dotyczące poszkodowanej.

Jak same stwierdziły, był to stresujący moment, ale dzięki szkoleniom, obecności na zawodach udzielania pomocy poczuły pewność siebie i mogły odpowiednio szybko zareagować.

Postawa naszych uczennic na pewno jest godna naśladowania, ale cała sytuacja daje nam również do myślenia, ile osób wokoło nie potrafi zachować spokoju, logicznie myśleć i działać w potrzebie, a jedynie patrzeć. Nigdy nie wiemy kiedy wiedza i umiejętności udzielania pomocy będą nam potrzebne lub kiedy sami będziemy jej potrzebować, dlatego nie bójmy się reagować i poszerzać naszych umiejętności.

100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Miło nam poinformować, że nasze liceum otrzymało Medal w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża.


RATOWNICY W PRZEDSZKOLU

W środę 20 listopada uczennice z naszej Szkolnej Grupy Medycznej gościły w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Kozienicach. Wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, Państwowej Straży Pożarnej w Kozinicach oraz Wolontariuszy Enea Wytwarzanie sp. z o.o. realizowały projekt „Potęga Przedszkolaka”.
Ratowniczki udzieliły grupie przedszkolaków prelekcji na temat reagowania w trudnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz udzielania podstawowej pomocy medycznej. Zademonstrowały również czynności związane z resuscytacją krążeniowo – oddechową, a także przy udziale chętnych dzieci układ pozycji bocznej.
          Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, a nasza Grupa Medyczna kolejny raz mogła nieść przykład oraz edukować.

Czytaj więcej...