Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Działalność na rzecz społeczności lokalnej

I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach od wielu lat współpracuje z instytucjami działającymi na terenie miasta – Starostwem  Powiatowym w Kozienicach, Urzędem Miejskim, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”, Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka, Muzeum Regionalnym im. prof. Tomasza Mikockiego, Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Powiatową Policji oraz innymi instytucjami działającymi na terenie naszego miasta. Dyrektor I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – pani Ewa Malec jako wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kozienicach propaguje ideę samorządności, przekładając ją na aktywną działalność Samorządu Uczniowskiego w naszym liceum. Szczególną wagę przykłada do rozwoju postaw obywatelskich i kształtowania idei samorządności  wśród społeczności uczniowskiej naszej szkoły.