Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Konkursy z okazji Dni Matematyki w I LO - fotograficzny, gra planszowa

Konkurs - Matematyczna Gra Planszowa

„Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.”

Galileusz

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Matematyczna gra planszowa”.  Lubicie grać w gry planszowe? A może sami macie pomysł na grę matematyczną? Stwórzcie własną grę planszową i dołączcie do autorów i sympatyków gier planszowych. Konkurs polega na opracowaniu i wykonaniu gry matematycznej dowolną techniką z wykorzystaniem pojęć matematycznych, życiorysów sławnych matematyków, odkryć matematycznych praw, zasad, prawidłowości matematycznych, obiektów i metafor matematycznych.

Gry planszowe to niewątpliwie jedna z ciekawszych metod aktywizujących. Pozytywnie wpływają na kształtowanie wielu ważnych umiejętności, takich jak wymienione poniżej.

• Umiejętność pracy według ustalonych reguł i zasad. Każda gra posiada szczegółową instrukcję, według której grają uczniowie, a podczas gry obowiązują ustalone zasady współpracy i zachowania.

• Rozwój koncentracji uwagi i spostrzegawczości. Gra często wymaga skupienia się na kilku rzeczach jednocześnie: zasadach, kolejności grania, obserwowaniu ruchów innych uczestników.

• Wytrwałość w  dążeniu do samodzielnego rozwiązania problemu. W  większości gier nie ma jednej drogi prowadzącej do wygranej. Podczas gry uczniowie samodzielnie budują swój plan gry, podejmują decyzje związane z ruchami swoich pionków czy znajdują sposoby na rozwiązanie pojawiających się problemów.

• Umiejętność pracy w różnych zespołach. Podział na grupy daje dzieciom szansę na pracę w zmieniających skład zespołach i uczenie się współpracy z różnymi osobami.

     Uważamy, że podczas zajęć edukacji matematycznej trzeba łączyć samodzielne wykonywanie przez uczniów ćwiczeń z pracą wymagającą wspólnej aktywności wszystkich. Wprowadzanie metod aktywizujących uczniów wzbogaca warsztat nauczyciela, pozwala na samodzielne poszukiwanie przez uczniów rozwiązań, eksperymentowanie, weryfikowanie i modyfikowanie pomysłów.

Konkurs fotograficzny - Matematyka Wokół Nas

„Jeśli zagłębisz się odpowiednio mocno w naturę dowolnej rzeczy, znajdziesz w niej matematykę” .

 Słowa Deana Schlictera doskonale uwydatniają to, że matematyka jest językiem natury. Matematyka, bez względu na to czy chcemy czy nie, jest obecna w naszym codziennym życiu. Dlatego rozejrzyj się wokół i weź udział w I edycji konkursu fotograficznego „Matematyka wokół nas”. Wyjdź z domu, dostrzeż różnego rodzaju bryły, figury geometryczne, układy prostych. Zachwyć się symetrią na skrzydłach motyla, zbierz maliny i jeżyny, a będziesz miał już dwa zbiory. Dostrzeż matematykę wokół siebie, sfotografuj ją, a następnie wraz z opisem dostarcz swoje zdjęcie organizatorom konkursu. Być może fotografia z wakacji jest już tym, czego szukasz. Nagrody czekają!