Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Akcja "Żonkile" 2024


81 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., żołnierze Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego stawili opór wkraczającym do getta warszawskiego siłom niemieckim.
Tak rozpoczęło się powstanie, które nie miało szans na zwycięstwo. Z tej okazji, jak co roku, społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach włączyła się do akcji „Żonkile” organizowanej pod patronatem Muzeum Polin w Warszawie.
Tego dnia wszyscy przypinają papierowe żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również 19 kwietnia każdego roku składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.
Licealiści na ten dzień przygotowali gazetkę na temat przebiegu powstania w warszawskim getcie oraz oglądali animację „Nie było żadnej nadziei”. Z kolei klasy: Ie i IIIc wraz z nauczycielkami, Joanną Kuźmińską i Małgorzatą Kuśmierczyk-Balcerek odwiedziły Kirkut (cmentarz żydowski), gdzie pan Marian Wysocki - od wielu lat opiekujący się cmentarzem - opowiadał uczniom o społeczności żydowskiej, która mieszkała w Kozienicach przed II wojną światową. Został również złożony bukiet żółtych kwiatów i zapalony znicz pod obeliskiem przy ulicy Lubelskiej, upamiętniający kozienickich Żydów. Młodzież mogła poznać historię swojej okolicy i odkryć nieznane fakty dotyczące żydowskich mieszkańców, którzy niegdyś współtworzyli społeczny krajobraz naszego miasta.
Łączy nas pamięć!
Autor: Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek