Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Seminarium bolidowo-meteorytowe "W poszukiwaniu meteorytów z Eneą"


26 września klasa 1c z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach pod opieką nauczyciela geografii Dariusza Kowalczyka brała udział w seminarium bolidowo-meteorytowym "W poszukiwaniu meteorytów z Eneą" w CKA w Kozienicach organizowanym przez ZS Nr 1 w Kozienicach. Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy wygłosił Zbigniew Tymiński na temat misji kosmicznych powracających z próbkami.
Drugi, dotyczący Mikołaja Kopernika i jego teorii, wygłoszony został przez dr Waldemara Ogłozę z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Na koniec odbył się quiz, w którym można było wygrać certyfikowany fragment meteorytu. Jednym ze zwycięzców był opiekun grupy - Dariusz Kowalczyk. Uczniowie mogli także podziwiać umieszczone w gablotach meteoryty z kolekcji Zbigniewa Tymińskiego.
Autor: D. Kowalczyk