Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Lubelski Festiwal Nauki wpisał się już na stałe w kalendarz imprez I LO w Kozienicach

Od kilku lat bierzemy udział w warsztatach, wykładach, pokazach z chemii i fizyki organizowanych w ramach tego największego naukowego święta. Dzięki takim wyjazdom młodzież ma możliwość przyjrzenia się pracy naukowej. Rozbudzają one ciekawość świata, są szansą zdobycia nowych wiadomości i umiejętności, które procentują później w szkole.

19 września 2023r. uczniowie klasy 1a, 1d, 3a i 4a z nauczycielkami Edytą Tarczyńską, Joanną Molendą, Moniką Marczewską i Agnieszką Bachurą odwiedzili Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Instytut Fizyki UMCS, Centrum Spotkania Kultur oraz Ogród Botaniczny UMCS. W czasie Festiwalu uczniowie brali udział w następujących projektach:
• „Czy ryba może mieć cukrzycę? Historia dario rerio w badaniach przedklinicznych”
• „Jak wygląda praca naukowa – odkrywanie leków z dario pręgowanym”
• „Zmysły i emocje – fizyka bliżej nas”.
Były to zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie uczyli się wykorzystywać preparaty mikroskopowe, przeszli kurs mikroskopowania i pipetowania, zdobyli nowe wiadomości na temat badań klinicznych oraz samodzielnie poznawali zjawiska z różnych dziedzin fizyki.
Miłym akcentem wyjazdu było wysłuchanie wykładu absolwenta naszego liceum Łukasza Kuracha, obecnie pracownika naukowego Uniwersytetu Medycznego.
Udział w Festiwalu Nauki w Lublinie pokazał uczniom, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą.

Autor: E. Tarczyńska