Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Tydzień zakazanych książek

W dniach od 22-28 września 2013 r. już po raz kolejny trwał „Tydzień Zakazanych Książek”. W tym roku do akcji aktywnie włączyła się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

26 września na głównym holu szkoły pojawili się dwaj „dziwni” osobnicy w czarnych „skórach” i ciemnych okularach, którzy, zdziwionej młodzieży naszego liceum, nie pozwolili zbliżyć się do wyeksponowanych i odgrodzonych taśmą zabezpieczającą, zakazanych książek. Powstała sytuacja wzbudziła ogólne zainteresowanie, a informacja o niecodziennym wydarzeniu szybko rozprzestrzeniła się wśród społeczności szkolnej. Wielu ciekawskich próbowało wedrzeć się do zakazanej enklawy, by chociaż „rzucić okiem” na ocenzurowane tytuły. Uczniowie zadawali też pytania dotyczące zakazanych książek, a gotową odpowiedź mogli znaleźć na tablicach informujących o powodach zamieszczenia niektórych tytułów na „czarnej liście” lektur.

Dla wielu młodych czytelników zaskoczeniem było, że takie książki jak np.: „ Biblia”, „Cierpienia młodego Wertera” Goethego, „Jądro ciemności” Conrada, „Folwark zwierzęcy” Orwella, „Lolita” Nabokova, „Lot nad kukułczym gniazdem” Kesey’a i wiele innych były niegdyś lekturą niepożądaną w wielu krajach.