XIV Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO

30 maja  2022 roku w I liceum Ogólnokształcącym odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w których uczestniczyło 55 - uczniów z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanisławicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerżach Górnych, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Chodkowskiej, Zespołu Szkół Nr 1 i  I Liceum Ogólnokształcącego.
Mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy II-IV, szkoła podstawowa klasy V-VII, szkoła podstawowa klasa VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Organizatorka mistrzostw, pani Joanna Piwońska wraz z prowadzącymi spotkanie uczennicą klasy 2a Olgą Kurek oraz uczniem klasy 3pb Łukaszem Wójtowiczem powitała zebranych i podziękowała za tak liczne przybycie.

Następnie uczniowie rozwiązywali zadania o różnym poziomie trudności w dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym. Komisja składająca się z opiekunek uczestników mistrzostw oraz uczniów klasy IIa I LO wyłoniła zwycięzców:

ETAP INDYWIDUALNY
Kategoria: szkoły podstawowe klasy II – IV
I miejsce     Jastrzębska Weronika PSP 4
II miejsce  Czerwiński Mateusz  PSP 2
III miejsce  Pakuła Liliana PSP 4

Kategoria: szkoły podstawowe klasy V - VII
I miejsce  Strzelczyk Dawid PSP 4
II miejsce  Bolek Alicja  PSP 3
III miejsce  Wójcik Aleksandra PSP Stanisławice

Kategoria: szkoły podstawowe klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe
I miejsce  Tyśkiewicz Anna  I LO
II miejsce  Sulima Paweł  PSP 1
III miejsce  Wolski Hieronim PSP 2

Po zmaganiach indywidualnych  do potyczek logicznych przystąpiły drużyny z poszczególnych szkół. Ten trudny maraton zmagań umysłowych zwycięsko zakończyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Mateusz Czerwiński, Adam Traczyk, Hieronim Wolski.

W przerwie pomiędzy etapami rozgrywek, uczestnicy mogli posłuchać o historii szachów i ciekawostek związanych z tą królewską grą przygotowanych przez zwycięzców turnieju szachowego: Dominika Bolka i Michała Molendę z klasy 3pb. Chłopcy rozegrali też dwie partie pokazowe  zachęcając młodszych kolegów do gry w szachy. Następnie uczniowie wzięli udział w grach planszowych i zabawach logicznych przygotowanych przez p. Joannę Piwońską i uczniów klas IIa i 3pa.

Na zakończenie rywalizacji pani Ewa Malec Dyrektor  I LO  wraz  z panią Joanną Piwońską wręczyła dyplomy i nagrody najlepszym oraz podziękowała uczestnikom i ich opiekunom za udział w mistrzostwach, zapraszając na następne mistrzostwa.