I i II miejsce w regionie, II miejsce w województwie!

Podwójny sukces Grupy Medycznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

27 maja 2022 roku  na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbył się etap rejonowy XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie :

I drużyna :

Hanna Bernaciak  - kapitan

Zuzanna Maj

Julia Marszałek

Paulina Kobiela

Maja Wachnicka

II drużyna

Ewa Mojsiuszko – kapitan

Igor Szewczyk

Oliwia Karaś

Antonia Różańska

Zofia Wójcik

Opiekun drużyny  – pani Edyta Tarczyńska

Mistrzostwa miały formułę teoretyczno-praktyczną

1. Test sprawdzający wiedzę medyczną, a także historię PCK
  2. Zdarzenia wymagające interwencji medycznej np. RKO, oparzenia II stopnia, ciało obce, ugryzienie przez wiewiórkę, rozcięty łuk brwiowy.

Jak co roku nasi uczniowie stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Złoty medal otrzymała drużyna numer 1, a srebrny drużyna numer 2 w etapie rejonowym. Etap wojewódzki odbył się w sobotę 28 maja 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim. Nasz rejon reprezentowała zwycięska drużyna numer 1 pod opieką pani Edyty Tarczyńskiej. Mimo nie sprzyjających warunków pogodowych, bardzo wymagających stacji praktyczno-teoretycznych nasza drużyna udowodniła, iż ciężka praca, motywacja i zaangażowanie mogą przynieść naprawdę bardzo dobre wyniki. Świadczy o tym zdobycie drugiego miejsca w województwie mazowieckim. Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach zostały wicemistrzyniami Mazowsza w XXVIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.