Studniówka 2022 w I LO w Kozienicach

W sobotni wieczór 15 stycznia 2022 roku w „Jagiellonce” odbyła się studniówka trzecioklasistów I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Uczniowie rozpoczęli ten wyjątkowy i długo wyczekiwany bal tradycyjnym polonezem poprowadzonym przez panią dyrektor Ewę Malec oraz wychowawców klas maturalnych: Małgorzatę Potent-Ambroziewicz, Alicję Wieczorek oraz Joannę Molendę.

Radość i podekscytowanie towarzyszące młodzieży udzieliły się wszystkim zebranym, którzy ze wzruszeniem obserwowali kolejne figury pięknego układu wyćwiczonego pod okiem pani Pauliny Kłos. Po tradycyjnym tanecznym otwarciu balu nadszedł czas na podziękowania, życzenia i gratulacje. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Ewa Malec, która podkreślając wyjątkowość tegorocznego balu, życzyła uczniom powodzenia w realizacji życiowych planów. Sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, dobrze zdanej matury i dostania się na wymarzone kierunki studiów życzyli młodzieży przybyli goście: Wicestarosta Powiatu Kozienickiego pani Małgorzata Bebelska, Burmistrz Gminy Kozienice pan Piotr Kozłowski, Przewodniczący Rady Powiatu pan Włodzimierz Stysiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kozienicach pan Ryszard Zając. Gratulacje i wyrazy wdzięczności wyraziła także przedstawicielka Rady Rodziców pani Iwona Kozińska, która podziękowała za trud włożony w naukę i wychowanie uczniów. Nie zabrakło także życzeń i serdecznych wspomnień przekazanych w imieniu społeczności uczniowskiej liceum przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Ewę Mojsiuszko oraz Łukasza Wójtowicza. W imieniu maturzystów głos zabrała Laura Nowakowska – uczennica klasy 3gC, która w serdecznych słowach podziękowała Dyrekcji Szkoły, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie, cierpliwość, wyrozumiałość – szczególnie w czasie nauki zdalnej.

Pani Dyrektor oraz wychowawczynie klas trzecich zostały obdarowane pięknymi kwiatami a także pamiątkowymi portretami, które wywołały radość i wzruszenie. Trwająca do białego rana zabawa rozpoczęła symboliczne odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości. Życzymy trzecioklasistom siły i wytrwałości w nauce, by wysokie wyniki matury były okazją do kolejnego świętowania.