Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego - „Mein start mit Deutsch!"

Uczennica klasy IA Katarzyna Krupa została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Mein Start mit Deutsch!” organizowanego przez Instytut Goethego w Warszawie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 1 szkół ponadpodstawowych i klas 7 szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę języka niemieckiego we wrześniu 2021 roku. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiego filmu w stylu filmów na TikToku, w którym należało przedstawić to, czego dana osoba nauczyła się po niemiecku od początku roku szkolnego.
Kasia zaprezentowała swoje umiejętności językowe, również „łamańce językowe”, przy dźwiękach utworu „Dla Elizy” Ludwiga van Beethovena, który sama zagrała na ukulele.
Finaliści konkursu zostali zaproszeni na spotkanie online z Joanną Sajdak (Made.by.Asha), influencerką, która propaguje naukę języka niemieckiego poprzez swoje filmiki na TikToku. Ponadto laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe od Goethe Institut.
Opiekunką była nauczycielka języka niemieckiego Izabela Barcikowska-Poździk.
GRATULUJEMY!!!