Maturzyści rozpoczęli swoje zmagania!

We wtorek 4 maja 2021 r. , dokładnie o godzinie 9.00 abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach przystąpili do pierwszego egzaminu maturalnego w tym roku szkolnym.

Tak jak co roku, egzamin dojrzałości zapoczątkował sprawdzian z języka polskiego na poziomie podstawowym. Już po raz kolejny dyrekcja, nauczyciele oraz maturzyści musieli podporządkować się zaleceniom sanitarnym związanym z pandemią. Pierwsi uczniowie przybywali do szkoły już po godzinie 8.00 i w obowiązującym reżimie sanitarnym oczekiwali na wpuszczenie do wyznaczonych sal. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy mieli obowiązkowe maseczki oraz dezynfekowali dłonie przed wejściem na salę egzaminacyjną. Nad bezpieczeństwem przeprowadzanych egzaminów czuwali przewodniczący i członkowie zespołów egzaminacyjnych oraz  pracownicy szkoły. Maturzyści  posiadali własne przybory do pisania, ewentualnie wodę. Po zajęciu wylosowanych miejsc przy stolikach, ustawionych w bezpiecznej odległości – 1,5 metra od siebie, oczekiwali na rozdanie arkuszy maturalnych. Wszyscy bezwzględnie dostosowali się do wymogów epidemicznych i po czynnościach wstępnych przystąpili do pisania egzaminu.  Egzamin przebiegał spokojnie, wszyscy maturzyści w skupieniu wykonywali zadania. Pomimo trudnego dla nich roku, naznaczonego pandemią i nauczaniem zdalnym, wszyscy rzetelnie przygotowywali się do tej ważnej chwili. Naszym maturzystom życzymy powodzenia, doskonałych wyników i trzymamy kciuki na kolejnych egzaminach. Powodzenia!