Wykład w Centrum Kulturalno - Artystycznym

W dniu 08.11. 2018r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w sesji popularnonaukowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w Centrum Kulturalno - Artystycznym w Kozienicach. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej. Czterech specjalistów: Marcin Łaszyński, dr Marcin Chorązki z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Ewa Kurek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Piotr Jaźwiński, przedstawiło w swoich ciekawych wykładach historię utraty i odzyskania polskiej niepodległości po 123 latach niewoli.