Festyn Ekologiczny w I LO

22 wrzesnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, jak co roku, zorganizowali Festyn Ekologiczny. Chociaż ta impreza jest już tradycją wżyciu szkoły, w tym roku, wyjątkowo została zorganizowana w budynku szkoły. Powodem była niesprzyjająca wrześniowa aura.

Celem Festynu Ekologicznego jest promowanie zdrowego stylu życia i ekologii. Licealiści przygotowali stoiska ze zdrową żywnością własnej produkcji oraz zabawki ekologiczne, które w pięknej oprawie zaprezentowali gościom.

Gośćmi tegorocznego festynu byli uczniowie klas pierwszych kozienickich szkół podstawowych. Mieli oni okazję obejrzenia pokazów grupy medycznej od lat prężnie działąjącej w naszej szkole oraz spróbowania produktów ekologicznych przygotowanych przez licealistów. Dla pierwszoklasistów zostały przygotowane również różnorodne konkursy z nagrodami oraz kącik malowania twarzy. Nasi młodzi goście mieli również posłuchania muzyki na żywo w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Festyn Ekologiczny, jak co roku, zgromadził wielu uczestników i zwiedzających. Przepięknie wyeksponowane stoiska ze zdrową żywnością budziły zachwyt i kusiły swym wyglądem i zapachem. Zwycięzcami w konkursie na najlepsze stoiska zostali uczniowie klasy IIA pod opieką p. Edyty Tarczyńskiej IIm - IIb pod opieką p Sylwii Milczarczyk, III-m klasa Ib - wychowawca p. Tomasz Urban.

Organizatorami Festynu Ekologicznego pod opieką Pani Anny Przerwy- Bieniek i Agnieszki Brzuskiewicz była klasa IIIa, dzięki zaangażowaniu której ten ponury i deszczowy wrześniowy piątek przyniósł wiele radości i niezapomnianych wrażeń.