Czytelnicy ,,Echa Dnia” docenili najlepszych nauczycieli w regionie

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka pani Edyta Stajniak  już po raz drugi zdobyła tytuł Belfra Roku 2015/2016. Pani Edyta jest nauczycielką chemii w naszym liceum od 12 lat. Kieruje również od kilku lat Szkolną Grupą Medyczną, która jest najlepszą w powiecie i trzecią w województwie mazowieckim w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

W ten sposób wypowiedzieli się uczniowie pani Edyty: „Sądzimy, że pani Edyta Stajniak, jak najbardziej zasługuje na nadany jej tytuł. Lekcje chemii prowadzone przez panią Edytę są ciekawe i pełne doświadczeń. Mało kto zdaje sobie sprawę, ile wiedzy wynosi się z tych lekcji. Pani Edyta potrafi zaszczepić w młodzieży chęć zdobywania wiedzy, zarówno w dziedzinie chemii jak i pierwszej pomocy. Pod jej okiem aktywnie działamy w Szkolnej Grupie Medycznej. Drużyna ta odnosi dużo sukcesów, niejednokrotnie również miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas różnych uroczystości w naszym regionie” – uczniowie – grupa rozszerzona z chemii.

Ze szczególną radością informujemy również, że pani dr Małgorzata Kuśmierczyk Balcerek zajęła trzecie miejsce w powiecie w tegorocznej edycji Belfer Roku 2015/2016. Warto też dodać, że w poprzednim roku zajęła drugie miejsce w całym regionie radomskim. Pani Małgorzata od 25 lat jest nauczycielką historii i wos. Swoją pracę z uczniami uważa za pasje. Zaszczepia w uczniach miłość do pogłębiania wiedzy historycznej. Organizuje wiele wycieczek tematyczno-edukacyjnych w różne miejsca Polski. Corocznie zwiedza z uczniami Europarlament w Brukseli oraz spotyka się europarlamentarzystami, którzy prowadzą wykłady dla naszej młodzieży. Chętnie angażuje się wraz z młodzieżą w różne projekty edukacyjne, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje pasje.