Karolina Kurek finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego organizowanego przez Fundację LifeSkills

Karolina Kurek uczennica klasy IIa została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego „High Flyer”. Celem konkursu jest odnalezienie wyjątkowych licealistów, odznaczających się szczególną przenikliwością w codziennym myśleniu i podejściu do zadań naukowych, dużą wyobraźnią, zdolnością kalkulacji ryzyka w odniesieniu do powierzonych projektów, a także przedsiębiorczością wobec własnego rozwoju i dostrzegania szans na co dzień. Laureaci konkursu „High Flyer” uzyskują profesjonalne rekomendacje, mentoring, propozycje staży i wolontariatów oraz szereg nieoczywistych udogodnień, wspierających ich rozwój i planowanie kariery zawodowej.
    Konkurs składa się z trzech etapów:

I etap - test składających się z 120 pytań obejmujących wiedzę z biologii, chemii, pierwszej pomocy. Do II etap (półfinał) przeszło 30 uczniów.

II etap - praca konkursowa na jeden z pięciu tematów:
1. Wyzwanie czy powołanie - po co idę na medycynę i jak sobie poradzę z trudami zawodu?
2. Strumień informacji a możliwości percepcyjne człowieka – jak radzić sobie z nadmiarem informacji.
3. Wędrówka bohatera, czyli co chcę przeżyć w moim życiu?
4. Idealna szkoła - czy istnieje - rozważania o tym, jak powinna wyglądać edukacja w XXI wieku...
5. Cud poczęcia – naprotechnologia czy in vitro?

Do etapu III (finał) zakwalifikowało się 10 uczniów.

Laureaci konkursu otrzymają
1. wsparcie kariery zawodowej przez Organizatorów inicjatywy High Flyer
2. bezpłatny udział w kursie INSIGHT & STRATEGY fundacji LifeSkills
3. stypendium akademickie lub naukowe przez okres studiów
4. praktyki zawodowe przez okres studiów
5. kurs Sikory -przygotowanie do matury z chemii i biologii

Finał odbędzie się 7 czerwca 2016 r. Trzymamy za Karolinę kciuki.