Dzień Otwarty w I LO w Kozienicach

W piątek 22 kwietnia 2016 roku w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów, podczas którego wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić naszą szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny.

W tym dniu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie liceum Stefana Czarnieckiego gościli młodzież z okolicznych gimnazjów. Uczniowie zostali zapoznani z informacjami na temat poszczególnych profili - politechnicznego, medyczno - przyrodniczego, językowo- medialnego i społeczno – prawnego. Zgromadzeni w sali gimnastycznej gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną na temat możliwości edukacyjnych liceum oraz film o szkole zrealizowany przez grupę filmową „Młode Oskary”. Uczniowie wysłuchali także mini koncertu gitarowego w wykonaniu ucznia klasy pierwszej, Błażeja Krawczyka. Następnie odbył się pokaz taneczny przygotowany przez panią Ewelinę Buszko. Ponadto gimnazjaliści mogli obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczniów poszczególnych profili i bezpośrednio od nich dowiedzieć się, jak funkcjonuje szkoła, jakie zajęcia pozalekcyjne oferuje oraz w jakiej atmosferze uczniowie spędzają dni nauki. Licealiści zaproponowali także młodszym kolegom chwilę zabawy i rozrywki, zapraszając do wspólnych konkursów i quizów.

Każdy zainteresowany nauką w naszym liceum mógł przekonać się, jak wiele szkoła ma do zaoferowania – nowoczesne  sale lekcyjne, bogate zaplecze naukowe i sportowe. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, projektorów czy profesjonalnej pracowni językowej, a zainteresowania sportowe rozwijać nie tylko podczas lekcji wf- u, ale także na boisku sportowym czy w siłowni.

Gimnazjaliści mogli zobaczyć pokazy fizyczne, chemiczne i biologiczne a także pokaz sudoku, prezentację nowoczesnych metod nauczania matematyki z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Licealiści wykazują zainteresowania w wielu dziedzinach, które mogą bez przeszkód rozwijać. Odzwierciedleniem tych działań był pokaz grupy ratownictwa medycznego, prężnie działającej przy naszym liceum.

W tym dniu szkoła mogła pokazać i pochwalić się swoim dorobkiem kulturowym i społecznym. W szkole  działa koło teatralne „LOtea” oraz redakcja szkolnej gazety „gLOn”, więc młodzież uzdolniona artystycznie i humanistycznie realizuje swoje pasje w wybranych kołach zainteresowań.

Gimnazjaliści przez cały dzień, zwiedzając liceum, mieli możliwość nie tylko poznania szkoły, ale także porozmawiać ze starszymi kolegami i dowiedzieć się, jak funkcjonuje system nauczania w szkole średniej oraz co proponuje szkoła, aby wszechstronnie wspierać edukację młodzieży.