Liceum - Szkoła Aktywna Społecznie

Współczesny rynek pracy stawia przed absolwentami polskich szkół nowe wyzwania.
Nasze liceum uczestniczy w licznych warsztatach oraz gości ekspertów w dziedzinie rynku pracy, umożliwiając uczniom poznawanie kluczowych kompetencji, których oczekiwać będą od nich przyszli pracodawcy.
   Generacja Z, czyli osób urodzonych po roku 1990 i rodzonych po dziś dzień, to ta część populacji, która już podjęła pracę lub za chwilę to uczyni. Do tej generacji zaliczają się również nasi licealiści, których dnia 14 kwietnia 2016 roku odwiedził Piotr Sobolewski, nasz absolwent oraz koordynator projektu Liderzy Akademii Nauk Społecznych, działający z ramienia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.
   Szkoła Aktywna Społecznie to druga część LANS-u. W pierwszej, która miała miejsce w Warszawie w czasie ferii zimowych, udział wzięły cztery licealistki: Sylwia Purchała, Aleksandra Krupa, Ida Krawczyk oraz Weronika Sławińska.
   Goszcząc w liceum, Piotr wygłosił wykład motywacyjny ilustrowany prezentacją multimedialną. Uczniowie oraz nauczyciele z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji dotyczącej współczesnych trendów na rynku pracy oraz metod samodoskonalenia, pozwalających w sposób świadomy rozwijać te kompetencje, które pozwolą odnaleźć się w zglobalizowanym, wielokulturowym społeczeństwie, współpracującym ze sobą przez łącza internetowe.
   Niezwykle ciekawe i dynamiczne wystąpienie Piotra nagrodzone zostało gromkimi brawami.
Po wręczeniu przez prelegenta Beacie Smykiewicz-Różyckiej, reprezentującej grono pedagogiczne, podziękowań za aktywne włączenie się do projektu LANS, podpisanych przez rektora uczelni dr. hab., prof. APS Jana Łaszczyka, zebrani zrobili sobie wspólne selfie :)